wiadomość dodana 31 stycznia 2009, 12:27 przez rachwal

Jak już niektórzy zauważyli ruszyła nowa, rewelacyjna, odpicowana, wersja photo.bikestats czyli zdjęcia z wycieczek rowerowych.

Skupmy się na słowie zdjęcia, od zawsze postuluję aby ładować tutaj jedynie zdjęcia, a nie wszelkiego typu pliki graficzne, wiem, że niektórzy nie potrafią tego zrozumieć, ale trudno. Będę uparty, żadnych map, wykresów i tym podobnych na photo.bikestats.

Co z dodawaniem zdjęć? Co to są limity?


Wprowadzone zostały limity dziennego uploadu zdjęć. Każdy na początku posiada limit 5 zdjęć. Mało czy dużo? Nie wiem ... Chyba w sam raz, tym bardziej, że limit można w bardzo prosty sposób powiększyć opisując zdjęcia. Za każde opisane zdjęcie można otrzymać punkty lojalnościowe.

Co to są punkty lojalnościowe?


Zdjęcie traktowane jest jako opisane jeśli posiada tytuł, lub historię (opis), lub przynajmniej jeden tag. Jeśli nic z powyższego nie zostało podane wtedy zdjęcie traktowane jest jako nieopisane.

Możemy dodać maksymalnie 3 pkt za opisane zdjęcie. 1pkt za tytuł, 0.25 pkt za każdy tag, oraz 1pkt za historię. Jeśli nie opiszemy zdjęcia (reguła podana wyżej) wtedy otrzymujemy -3 pkt lojalnościowe.

Punkty lojalnościowe zbierają się przez "całe życie", począwszy od startu nowego serwisu. Za każde 5 pkt nasz limit uploadu zwiększa się o 1 zdjęcie, za każde -5 pkt limit zmniejsza się o 1 zdjęcie. Jak widać punkty lojalnościowe i limity są dynamiczne, więc każdy lojalny fotograf rowerowy (opisujący zdjęcia) na pewno nie odczuje limitów. W przypadku wątpliwości pytajcie w komentarzach.

Prosty przykład:
- dodajemy zdjęcie, wpisujemy temat i 4 tagi, dostaniemy 2 pkt lojalnościowe
- jeśli dodamy takich 5 zdjęć, nasz limit uploadu zwiększy się o 2 zdjęcia

Jedna ważna sprawa, zdjęć nie trzeba opisywać, jednakże nasz poziom punktów lojalnościowych szybko spadnie i dojdzie do sytuacji gdzie będziemy mogli dodać tylko jedno zdjęcie na dzień - nie ważne jak mało punktów zdobyliśmy. Zawsze będzie można dodać przynajmniej jedno zdjęcie dziennie.

Opisywanie zdjęć ma też inne zalety, np. nasze zdjęcia mogą być wyszukiwane, nikt nie zawraca nam gitary pytaniami w stylu "Co jest na zdjęciu?" itd.

Linkowanie zdjęć w serwisach zewnętrznych


Tu zaszła drobna zmiana. Ostatnio było tu kilka rodzajów miniatur, automatyczne, ręczne oraz tzw. serwerowe. Tym razem są jedynie dwa 45x45 oraz 90x90. Wszystkie stare miniaturki wskazują teraz na zdjęcia o rozmiarze 90x90.

Jeśli ktoś linkował duże zdjęcie, to obecnie przybrało ono formę maksymalnie 600x400.

Nowe photo.bikestats posiada obecnie 4 wersje każdego zdjęcia:
- miniaturka 45x45 (dokładnie)
- miniaturka 90x90 (dokładnie)
- zdjęcie średnie 600x400 (maksymalnie)
- zdjęcie duże 900x600 (maksymalnie)

Wszystkie zdjęcie mogą być linkowane zewnętrznie oprócz zdjęcia dużego.

Inne zmiany


Wszystkie stare właściwości serwisu typu "znajomi" itd zostały zachowane ... Zabrakło jedynie "ulubionych zdjęć (nikt tego nie używał) oraz na razie "widżeta na stronę" - potrzebne poprawki.

Co się jeszcze zmieni?


W najbliższym czasie dojdzie jeszcze kilka rewelacyjnych mechanizmów, np.:
- propozycje opisów zdjęcia (można będzie opisać zdjęcie nieopisane innej osoby i zdobyć punkty lojalnościowe!)
- zgłoszenie nadużycia regulaminu
- reszta to niespodzianka ;-)

W przypadku pytań i problemów komentować.


Komentarze 15

Strefa dla zalogowanych użytkowników

Możesz dodać komentarz, ale musisz się zalogować.

Formularz rejestracyjny Logowanie

ładowacz

GÓRA

Pliki cookies pomagają nam w tworzeniu lepszego serwisu. Kontynuując przeglądanie strony zgadzasz się z naszą polityką plików cookies. OK